لباس عروس نقش بسزایی در درخشش عروس دارد. روز عروسی یکی از به یادماندنی ترین و در عین حال پر استرس ترین روزهای زندگی هر زوجی به شمار می رود. در این میان انتخاب بهترین لباس عروس نیز برای عروس خانمها یک دغدغه بزرگ است. در این شب همانطور که از اسمش پیداست، او قرار است بدرخشد و لباس عروس نقش بسزایی در این درخشش دارد. اگر برای شما هم این سئوال پیش آمده که چطور بهترین لباس عروس را انتخاب کنید، ما با بررسی فرم بدن های مختلف، مناسب ترین لباس را انتخاب می کند. افراد اندام های متفاوتی دارند و لباس پ ...

آشنایی با انواع مدل لباس عروس + نکاتی برای انتخاب لباس عروس 

نکاتی برای انتخاب لباس عروس,تکنیک های انتخاب لباس عروس

لباس عروس نقش بسزایی در درخشش عروس دارد

 

روز عروسی یکی از به یادماندنی ترین و در عین حال پر استرس ترین روزهای زندگی هر زوجی به شمار می رود. در این میان انتخاب بهترین لباس عروس نیز برای عروس خانمها یک دغدغه بزرگ است. در این شب همانطور که از اسمش پیداست، او قرار است بدرخشد و لباس عروس نقش بسزایی در این درخشش دارد. اگر برای شما هم این سئوال پیش آمده که چطور بهترین لباس عروس را انتخاب کنید، ما با بررسی فرم بدن های مختلف، مناسب ترین لباس را انتخاب می کند.

 

افراد اندام های متفاوتی دارند و لباس پوشیدن همه آنها از یک الگو پیروی نمی کند. بنابراین در قدم اول باید اندامتان را بشناسید.

 

در حالیکه غالبا اندام هر فرد در یکی از دو دسته لاغر و چاق جای می گیرد، ما به شما می گوییم که این تقسیم کاملا سلیقه ای است و دسته بندی اندام هر فرد در دنیای مد متفاوت است و معمولا در پنج دسته بندی اصلی قرار می گیرد :

 

سیب / بیضی : افرادی که اندام شکل سیب یا بیضی دارند اغلب کمی اضافه وزن و شکم دارند. بنابراین این دسته افراد باید از پوشیدن لباس هایی که کمر دارد یا در ناحیه شکم تنگ می شود پرهیز کنند. لباس های گشاد در ناحیه شکم برای این دسته از افراد مناسب تر است.

 

گلابی : اندام گلابی شکل به افرادی تعلق می گیرد که پایین تنه بزرگتری نسبت به بالا تنه دارند. این دسته افراد نیز باید لباسی بپوشند که بالاتنه را بیشتر نشان دهد.

 

موز / مستطیل : اندام موز یا مستطیل شکل اندامی کاملا یکدست است، کمی شبیه هیکل مردانه. این دسته افراد نیز بهتر است از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان بپرهیزند و سعی کنند لباس هایی بپوشند که انحنای بیشتری در اندامشان نشان دهد. لباس های بدن نما برای این دسته افراد مناسب نیست. لباس با برشهای خاص انتخاب خوبی است.

 

مثلث برعکس : این افراد شانه های بزرگتری نسبت به باسن دارند. بهتر است پیراهن هایی تن کنند که دامن آن پف دار و حالت دار است تا اندامشان زیباتر دیده شود. لباس های تنگ برای این دسته افراد مناسب نیست.

 

ساعت شنی : این دسته افراد انحنای بیشتری در اندامشان دارند، کمر باریک و بالاتنه و پایین تنه ای که به اندام شکل داده است از جمله خصوصیات افرادیست که اندام ساعت شنی دارند. لباس های تنگ می تواند انتخاب خوبی برای این دسته از افراد باشد و فرم اندامشان را به زیبایی نمایان می کند.

 

انتخاب لباس عروس,مدل های لباس عروس

افراد اندام های متفاوتی دارند و لباس پوشیدن همه آنها از یک الگو پیروی نمی کند

 

لباس عروس با دامن پف دار ( Ball Gown ) :

این لباس عروس شما را شبیه به شاهزاده های داستان های افسانه ای می کند، پیراهنی که در بالاتنه به بدن می چسبد و در پایین تنه به یک دامن کامل و پف دار تبدیل می شود. لباس عروس با دامن پف دار برای همه مناسب است اما بهترین حالت را به اندام گلابی شکل می دهد. اگر اندام ریزنقش و لاغری دارید، این لباس عروس به شما پیشنهاد نمی شود، باعث می شود ریزنقش تر به نظر برسید و در شلوغی لباس به چشم نیایید.

 

انتخاب لباس عروس,مدل های لباس عروس

لباس عروس با دامن پف دار بهترین حالت را به اندام گلابی شکل می دهد

 

لباس با دامن کلوش (A-Line Dress) :

این نوع لباس عروس مانند مدل قبل در بالاتنه چسبیده و از کمر به پایین کلوش می شود، این پیراهن چین و پف مدل قبلی را ندارد و ساده تر از آن است. این نوع لباس عروس نیز برای انواع اندام ها مناسب است.

 

انتخاب بهترین لباس عروس,مناسب ترین لباس عروس

لباس عروس با دامن کلوش برای انواع اندام ها مناسب است

 

برش روی باسن (Modified A-Line) :

در این مدل لباس عروس، پیراهن تا روی باسن چسبیده به بدن است و پس از آن به شکلی کلوش یا چین دار تبدیل می شود. حالت اصلاح شده A-Line دامنی برش خورده دارد و بدن نمایانتر از حالت معمولی آن است. این لباس مناسب افرادی است که شکم صاف و خط کمر دارند.

 

مدل های متفاوت لباس عروس,نوع لباس عروس

لباس عروس برش روی باسن مناسب افرادی است که شکم صاف و خط کمر دارند

 

ترومپت (Trumpet) :

این مدل لباس عروس را می توان طرحی بین مدل قبل و مدل ماهی که در ادامه معرفی می شود دانست. بدین شکل که کل پیراهن تا محدوده زیر باسن تنگ است و پس از آن دامن فرمی متفاوت و آزاد به خود می گیرد. از آنجایی که در این مدل لباس عروس، پیراهن تا محدوده شکم و باسن تنگ است بیشتر برای افرادی مناسب است که کمر باریک و اندامی منحنی تر دارند. این مدل لباس عروس مناسب افرادی که لاغر اندام یا ریزنقش هستند یا افرادی که اندامشان ساعت شنی است، می باشد. برای اندام های سیب و گلابی این مدل لباس عروس پیشنهاد نمی شود چرا که باسن و پهلوهای فرد را نمایان می کند.

 

بهترین لباس عروس,انتخاب بهترین لباس عروس

برای اندام های سیب و گلابی مدل لباس عروس ترومپت پیشنهاد نمی شود

 

لباس عروس مدل ماهی ( Mermaid ) :

این مدل لباس عروس از کمر تا روی زانو به بدن چسبیده است سپس از روی زانو کلوش می شود. این مدل برای افرادی مناسب است که اندامی لاغر یا شکل ساعت شنی دارند. برای افرادی که اندام پر دارند لباس مِرمِید توصیه نمی شود.

 

مدل های متفاوت لباس عروس,نوع لباس عروس

برای افرادی که اندام پر دارند لباس عروس مِرمِید توصیه نمی شود

 

لباس عروس کوتاه (Tea-Length) :

لباس عروس کوتاه معمولا برای مراسم خاص تر استفاده می شود. این مدل پیراهن با توجه به فرم بدن باید انتخاب شود. معمولا لباس عروسی کوتاه در مراسم ساده تر، مراسم کنار آب و مهمانی عروسی دوستانه استفاده می شود. بسیاری از خانم هایی که ازدواج دوم را جشن می گیرند، لباس سفید کوتاه می پوشند. پیشنهاد می کنیم لباس عروس کوتاه را با کلاه یا تور کوتاه و طراحی خاص ست کنید.

 

بهترین لباس عروس,انتخاب بهترین لباس عروس

پیشنهاد می کنیم لباس عروس کوتاه را با کلاه یا تور کوتاه و طراحی خاص ست کنید

 

منبع : banooyeshahr.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه