بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی

بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسیرابطه جنسی بین همسران از دیدگاه طب سنتی بایدها و نبایدهایی دارد که حتما باید رعایت شود. این بار از دیدگاه طب سنتی بررسی می کنیم که چه زمان هایی برای برقراری رابطه جنسی بهتر است.

سید جواد علوی کارشناس طب سنتی تدابیر رابطه جنسی از دیدگاه طب سنتی را بررسی کرده و درباره جماع یا نزدیکی جنسی اظهار کرد : جماع یا نزدیکی جنسی از مهمترین راه‌های پاکسازی بدن و جزء سته ضروریه سلامتی است.

به گفته وی رابطه جنسی طبیعی باعث سرحال شدن, احساس سبکی, رفع وسواس و اندیشه بد می‌شود، همچنین عدم رابطه جنسی موجب تپش قلب, تب, سرگیجه, احساس سنگینی در بدن می‌شود و رابطه جنسی در این زمینه ها بسیار تاثیر گذار است.

رابطه جنسی در برخی از اوقات مناسب نیست

- رابطه جنسی هنگام گرسنگی و بعد از غذا خوردن و مصرف نوشیدنی مناسب نیست.

- رابطه جنسی بعد از ورزش, پس از حمام , پس از فعالیت سنگین مناسب نیست.

-رابطه جنسی پس از شادی زیاد یا غم زیاد نیز مناسب نیست.

علائمی که نشان می‌دهد رابطه جنسی زیان آور است

- احساس لرز و سرما یا لرزش بدن هنگام رابطه جنسی

- احساس نوعی درد و رنج در اندام‌های بدن

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: اگر چنین علائمی در خود احساس کردید بهتر است که یک هفته از نزدیکی بپرهیزید و غذاهای مفید و با کیفیت مصرف کنید.

علوی بیان داشت: البته از دیدگاه طب سنتی افرادی که تنومند و هیکلی هستند از رابطه جنسی زیان کمتری می‌بینند و افرادی که خیلی لاغر هستند و دارای مزاج سرد و خشک‌اند از رابطه جنسی بسیار آسیب می‌بینند. افراد گرم مزاج از رابطه جنسی سود بیشتری می‌برند.

وی ادامه داد: رابطه جنسی بیش از اندازه موجب ضعف و غلبه سردی در بدن می‌شود و افراد سرد مزاج بیشتر از یک بار در هفته نزدیکی جنسی نداشته باشند.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرده است: رابطه جنسی با شکم پر موجب ضعف معده خواهد شد و بهتر است که 2 تا 3 ساعت بعد از غذا باشد.

تهیه و گردآوری : گروه روابط زناشویی پرداد / منبع : تسنیم نیوز

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه