بازيگران و عوامل «عشق تعطيل نيست» از اين سريال شبكه نمايش خانگي مي‌گويند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل:
سریال‌های شبکه نمایش خانگی پس از طی دوره آزمون و خطا به ثبات رسیده‌اند و هر روز خبرهایی از تولید یک سریال پرستاره با تیم تولید حرفه‌ای شنیده می‌شود سریال‌هایی که فارغ از سیاست‌های دست و پاگیر تلویزیون و با بودجه‌های بالاتر و ستاره‌هایی که حاضر نیستند با شرایط تهیه کننده‌های تلویزیونی کار کنند، ساخته می‌شوند.

یکی از این سریال‌ها «عشق تعطیل نیست» به کارگردانی بیژن بیرنگ است که با حضور محمدرضا گلزار، مهناز افشار و کلی بازیگر دیگر در حال ساخت است و قطعا تا پیش از نوروز به شبکه نمایش خانگی می‌آید. عشق تعطیل نیست در حال و هوای سریال خاطره‌انگیز خانه سبز که در دهه 70 میلیون‌ها بیننده را جلوی تلویزیون می‌کشاند، ساخته شده است و امید زیادی می‌رود که بتواند جایش را در میان خانواده‌های ایرانی باز کند.

ماجرای زنی که بلد است دیوانگی کند

مهمان گروه تولید این سریال بودیم و با بازیگران و کارگردانش درباره این سریال و موضوع آن و تمی که سریال بر اساس آن ساخته شده، حرف زدیم.

بیژن بیرنگ:  عشق را تعطیل نکنیم

مدت‌هاست احساس می‌کنم بهترین موقعیت است که درباره عشق صحبت کنم؛ عشق به معنای ارتباط و نه به آن معنای فلسفی‌اش که می‌گوید عشق مسیری یکطرفه است که انتهای آن به جنون و از خود گذشتن می‌رسد. در آن نوع عشق شاهد عدم تعادل هستیم و اتفاقا ما در این سریال درباره تعادل صحبت می‌کنیم.

کنکاش در وادی عشق

عشق چیزی جز یک ارتباط سالم که در آن احترام و درک متقابل وجود دارد، نیست. عشق ارتباطی صادقانه، پاک و صمیمانه است. درک متقابل و صداقت است که باعث به وجود آمدن محبت بین انسان‌ها می‌شوند. بشر وقتی احساس تنهایی می‌کند که فکر‌ کند از طرف دیگران درک نمی‌شود و دیگران او را نمی‌فهمند.

وقتی ما به این تحلیل برسیم نمی‌توانیم با اطرافیان‌مان و به‌خصوص با کسی که با وی زیر یک سقف زندگی می‌کنیم ارتباط برقرار کنیم. سریال «عشق تعطیل نیست» درباره همین موضوعات صحبت می‌کند و داستان‌هایش بر مبنای این نوع نگاه شکل گرفته است. درواقع سریال کنکاش می‌کند که یک ارتباط سالم و عاشقانه چطور باید باشد و چطور می‌شود عشق در زندگی‌مان تعطیل نشود.

ماجرای زنی که بلد است دیوانگی کند

سبکی نو در سریال‌های کمدی

در این سریال وارد حیطه‌‌ای از کمدی شده‌ایم که در غرب به آن سیت‌کام می‌گویند. چیزی شبیه به سریال‌هایی مانند «فرندز»، «بیگ‌بنگ تئوری» یا سریال «چطور با مادرت آشنا شدم». ما فکر کردیم این نوع از کمدی را وارد ادبیات نمایشی کشورمان کنیم و گام‌هایی تازه در این راه‌ برداریم.

البته این به آن معنا نیست که سعی در کپی کردن آن سری��ل‌ها داشته‌ایم. منبعی وجود داشته اما سعی‌مان بر این بوده سریال را با حال و هوای ایرانی و گنجاندن لحظات عاطفی، درام و موزیکال بسازیم و به سبکی نو دست پیدا کنیم.

شخصیت‌هایی که دیوانگی کردن بلدند

بازیگران سریال را به این خاطر که به‌نظرم با کاراکترها هماهنگ بودند، انتخاب کردم. یکی از شخصیت‌های اصلی سریال زنی است با ویژگی‌های جالب، زنی که بلد است دیوانگی کند و رویاپرداز است و نگاه خاص و جهان‌بینی متفاوتی دارد. بازیگران زیادی وجود دارند که بتوانند به چنین کاراکتری جان بدهند و مهناز افشار یکی از آنهاست.

آقای گلزار هم سوپراستار محبوب کشورمان هستند و با نقشی که در سریال دارند بسیار هماهنگ بودند. ایشان به نوعی پختگی در بازیگری رسیده‌اند و از بازی‌شان بسیار راضی هستم. یکی دیگر از کاراکترهای سریال هم جوانی موزیسین است که آقای زانیار خسروی نقشش را ایفا می‌کند. ایشان به‌خاطر آشنایی با موسیقی و شناخت‌شان از بازیگری بهترین انتخاب برای این نقش بودند.

با خانم مهرانه مهین‌ترابی قبلا افتخار همکاری داشتم و خوشحالم در این کار هم ایشان حضور دارند. همین‌طور حضور آقای علیرضا خمسه، خانم مائده طهماسبی و آقای بهرام شاه‌محمدلو و سایر بازیگران خوب این سریال برایم عزیز و مغتنم است.

خیابانی به نام خسرو شکیبایی

سریال کاری پلاتویی است و در دکور ساخته می‌شود. کار در دکور را به‌خاطر نزدیک شدن به همان جنس کمدی که اشاره کردم انتخاب کردیم. این نوع سریال‌ها در همه جای دنیا در دکور تولید می‌شوند و حتی در بسیاری از موارد این سریال‌ها به شکل زنده و جلوی مخاطب اجرا می‌شوند.

ما در این سریال خانه‌ها، خیابان‌ها و مغازه‌ها را در یک سوله در شهرک غزالی ساختیم که پروسه‌‌ای پرزحمت بود و حدود یک سال طول کشید. نکته جالب اینکه اسم خیابان‌های این شهر خسرو شکیبایی و علی حاتمی است.


حدیث میرامینی: نماینده دهه هفتادی‌ها در این سریال هستم

در سریال نقش صحرا را دارم که جوان‌ترین کاراکتر سریال محسوب می‌شود. صحرا نماینده دهه هفتادی‌هاست با روحیات و رفتار‌های جوانان این نسل.

سریالی که در ایران نمونه‌اش را نداشته‌ایم

به نظر من سریال «عشق تعطیل نیست» مجموعه‌‌ای بسیار متفاوت است از آنچه تابه‌حال در کارهای کمدی دیده‌ایم و کاری بسیار نو محسوب می‌شود. این سریال شبیه به کارهای طنزی که در آنها حضور داشته‌ام نیست و بیشتر شبیه به سریال‌های سیت کام مانند «فرندز» است که اتفاقا جزء مجموعه‌هایی است که من بسیار دوست دارم.

حال و هوای سریال «عشق تعطیل نیست» مرا به یاد این سریال آمریکایی می‌اندازد. همیشه دوست داشتم چنین سریالی با این مولفه‌ها در ایران هم ساخته شود و حالا که این اتفاق افتاده باعث افتخارم است که در این سریال حضور دارم.

ماجرای زنی که بلد است دیوانگی کند

بیژن بیرنگ کارگردانی متفاوت

کارگردانان متفاوت با تفکرات خاص در سینمای ایران کم هستند ولی آقای بیرنگ یکی از این کارگردانان متفاوت است که دوست دارند در کارهای‌شان دریچه‌های نو در صنعت سریال‌سازی باز کنند. ایشان عشق و انگیزه‌‌ فوق‌العاده‌ای نسبت به کارشان دارند که این انگیزه به ما هم منتقل می‌شود به همین خاطر همکاری با ایشان بسیار دوست‌داشتنی و لذت‌بخش است.

همه با هم دوست هستیم

بودن در جمع عوامل سریال «عشق تعطیل نیست» برایم لذت‌بخش است. من قبلا با خانم مهرانه مهین‌ترابی همکاری داشته‌ام اما با اغلب بازیگران خوب این سریال در این کار آشنا شدم. بازیگران این سریال همه با هم دوست هستند و پشت صحنه فوق‌العاده دوستانه و خوبی داریم و همه با هم صمیمی هستیم.

مطمئنم این صمیمیت به حال و هوای سریال هم منتقل شده و اگر من حتی در این سریال بازی نکرده بودم به عنوان یک مخاطب هم خیلی این سریال را دوست داشتم. ترکیب بازیگران در این کار خیلی جالب و بانمک است (می‌خندد).


رضا ناجی: عمو دریانی سنگ صبور مردم محل

در این سریال نقش عمو دریانی را برعهده دارم که یکی از کاسب‌های محله و صاحب سوپر آرزوهای بزرگ دریاناست. آقای دریانی یکی از اهالی محله است و سنگ صبور هم‌محله‌ای‌هاست و به اصطلاح به درددل آنها می‌رسد و سعی دارد به دوستان و همسایه‌هایش کمک کند. نقش من هم مانند دوستان دیگر رگه‌های کمدی دارد. کلا در نقش‌هایم سعی می‌کنم کمی شیرینی را چاشنی کنم و در این نقش هم آقای دریانی کاراکتری طناز است.

همکاری با سوپراستارها

 قبلا با خانم مهناز افشار در فیلم «نهنگ عنبر» سامان مقدم همکاری داشتم و این نخستین همکاری‌ام با آقای محمدرضا گلزار است. هر دوی آنها بازیگران بسیار خوب و بااخلاقی هستند و در این کار بسیار با آنها راحت بودم. این بازیگران سوپراستارهای سینمای ایرانند و همه دوست‌شان دارند و من هم از اینکه در بین این بازیگران و این جمع محبوب هستم، خیلی خوشحالم.

ماجرای زنی که بلد است دیوانگی کند

بیرنگ استاد سریال‌سازی است

همکاری با آقای بیژن بیرنگ فوق‌العاده است. ایشان سابقه درخشانی در زمینه سریال‌سازی دارند و به کارشان مسلط هستند. بعید است کسی سریال‌های زیبای «همسران » و «خانه سبز» را ندیده و این سریال‌ها را دوست نداشته باشد. آقای بیرنگ استاد سریال‌سازی هستند و هرکس سریال‌های قبلی ایشان را دوست داشته بی‌شک سریال «عشق تعطیل نیست» را هم دوست خواهد داشت.


علیرضا خمسه: ژانر این سریال کمدی بیرنگی است

سریال «عشق تعطیل نیست»‌ زاده تصورات و تخیلات دوست‌داشتنی بیژن بیرنگ است. او چهره‌‌ای آشنا در سریال‌سازی است و حالا در سریال «عشق تعطیل نیست» شاهد حاصل تمام تجربیات پیشین او هستیم. 

عنوان زیبای این سریال گویای آن است که باوجود تمام مشکلات، گرفتاری‌ها و نابسامانی‌هایی که در دوروبرمان وجود دارد، موهبتی به نام عشق هم وجود دارد که ما را به زندگی امیدوار کرده و زنده نگه می‌دارد. عشق در هیچ شرایطی حتی شرایط سخت تعطیل نمی‌شود و این ذهنیت زیبای آقای بیرنگ نسبت به عشق است که در عنوان سریال هم می‌بینیم.

از عشق ورزیدن غافل نشویم

وقتی آقای بیرنگ از ما برای ساخت این سریال دعوت کردند گفتند قصد من از ساخت سریال«عشق تعطیل نیست» ارائه این مفهوم است که نباید از دوست داشتن و عشق ورزیدن نسبت به یکدیگر غافل شویم و باید در هر شرایطی عشق و علاقه‌مان را به کسانی که دوست‌شان داریم نشان دهیم. ایشان با هنرمندی این مفاهیم را در قالب سریالی کمدی و فضایی مفرح و دوست‌داشتنی و شیرین مطرح می‌کنند که مطمئنا برای مخاطب بسیار جذاب خواهد بود.

ماجرای زنی که بلد است دیوانگی کند

ماجراهای همسران

داستان سریال درباره چند زوج است که باهم ارتباط دارند. من در این سریال نقش همسر خانم مهرانه مهین‌ترابی را بازی می‌کنم و نقش زوج‌های دیگر این سریال را هم محمدرضا گلزا و مهناز افشار، بهنوش بختیاری و شهرام حقیقت‌دوست، مائده طهماسبی و بهرام شاه‌محمدلو ایفا می‌کنند. این زوج‌ها هم مسائل و ماجراهای فردی و خانوادگی دارند و هم مسائل و ماجراهای جمعی و محور اصلی تمام قصه‌های سریال هم همان عشق است که قرار است هرگز تعطیل نشود.

کمدی جذاب اجتماعی

نوع کمدی این سریال سروشکلی اجتماعی دارد و اگر بخواهم برایش اسمی انتخاب کنم می‌گویم کمدی بیرنگی (می‌خندد)؛ یعنی کمدی‌ای که خاص بیژن بیرنگ است و در نوشتن و ساخت آن تبحر دارد.


مهرانه مهین‌ترابی: فیلمنامه‌های آقای بیرنگ را دوست دارم

در سریال «عشق تعطیل نیست» نقش مادر یکی از خانواده‌ها را بازی می‌کنم.  در این سریال نقش همسر آقای علیرضا خمسه و مادر محمدرضا گلزار و حدیث میرامینی را دارم. قصه‌های این سریال ماجراهایی خانوادگی است و در هر قسمت از سریال با ماجرا و قصه‌‌ای جدیدی روبه‌رو می‌شویم.

همکاری با آقای بیرنگ برایم جالب‌تر است

در بین کارهایی که در این مدت پیشنهاد شد فیلمنامه آقای بیرنگ زیباتر بود و قطعا کار با ایشان و بازی در سریالی که ایشان نوشته‌اند هم برای من جالب‌تر است.

ماجرای زنی که بلد است دیوانگی کند

امیدوارم میزان استقبال از سریال بالا باشد

میزان استقبال از سریال بعد از توزیع نخستین دی‌وی‌دی مشخص خواهد شد و من امیدوارم این استقبال گرم باشد و مردم سریال را دوست داشته باشند تا همه دوستانی که در این سریال زحمت کشیده‌اند مزد تلاش‌شان را بگیرند.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه