علت بزرگ شدن پروستات در مردان

علت بزرگ شدن پروستات در مرداندکتر سیاوش فلاحتکار, یک پروفسور اورولوژی اظهار کرده است: علائم تحریکی و انسدادی ادراری از علائم شایع بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری می باشد. گاهی بیماران با بیش از حد اجابت برای ادرار کردن مراجعه می‌کنند، دچار سوزش ادرار می‌شوند یا دچار فوریت ادرار می‌شوند و یا احتمال دارد بیمار علائم انسدادی ادراری داشته باشند به این معنا که ادرار به راحتی تخلیه نمی‌شود، ادرار دو شاخه می‌شود و یا اینکه دچار احتباس حاد و یا مزمن ادرار می‌شوند.

اینها از علائم تحریکی و انسدادی ادراری است که گاهی آنقدر آزار دهنده می‌شود که بیمار شب در هنگام خواب نیز مجبور است مکرر برای ادرار کردن بیدار شود که این مساله برای افراد موجب بروز مشکلاتی می‌شود.در مردان بالای 50 سال، بزرگی پروستات از علل شایع بروز علائم بیماری انسدادی ادراری محسوب می‌شود. در مردان میانسال و جوان نیز التهاب پروستات می‌تواند موجب بروز این علائم شود.

فلاحتکار درباره بیماری‌هایی که موجب بروز علائم فوق می‌شود، اظهار کرده است: عفونت‌های ادراری، مثانه عصبی، تنگی مجرا، سنگ مثانه، سنگ حالب(لوله باریکی که ادرار را از کلیه‌ها به مثانه می‌برد) و بیماری‌های دیگر می‌تواند این علائم را ایجاد کند، بنابراین در درجه اول باید علت بیماری را تشخیص و سپس درمان‌های مورد نیاز را ارائه کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه امروز مراجعه افراد به دلیل بروز علائم آزار دهنده این بیماری افزایش پیدا کرده است، یادآور شده است: بنابراین توجه به علائم آن و مراجعه به مراکز درمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد و از طرف دیگر پزشکان نیز باید علائم فوق را مورد بررسی و دقت قرار دهند تا علت اصلی علائم تشخیص و بیماری درمان پیدا کند.

تهیه و گردآوری : گروه روابط زناشویی پرداد / منبع : سلامت نیوز

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه