اگر به دنبال کردن مسائل سیاست داخلی ایران علاقه مند هستید سالنامه شرق 94 را از دست ندهید. با این که این سالنامه از بخش های متفاوتی مانند اقتصاد، جهان، اندیشه، ادبیات، هنر و ... تشکیل شده است اما همان طور که روی جلد سالنامه نشان می دهد محتوی این سالنامه بیشتر صرف سیاست شده است.

برترین ها - محمودرضا حائری:
اگر به دنبال کردن مسائل سیاست داخلی ایران علاقه مند هستید سالنامه شرق 94 را از دست ندهید. با این که این سالنامه از بخش های متفاوتی مانند اقتصاد، جهان، اندیشه، ادبیات، هنر و ... تشکیل شده است اما همان طور که روی جلد سالنامه نشان می دهد محتوی این سالنامه بیشتر صرف سیاست شده است.

پس از یادداشت سردبیر «احمد غلامی» در بخش سیاسی مصاحبه های مهمی منتشر شده است از جمله گفتگو با سید حسن خمینی درباره شرایط ورود او به دنیای سیاست پس از آن گفتگوی دیگری خواهید خواند با عبدالله نوری درباره اصلاح طلبی در این بخش مصاحبه های مهم دیگری با حمیدرضا جلایی پور، محمدرضا خاتمی و علی رضا بهشتی خواهید خواند و در آخر میزگردی با حضور احمد پورنجاتی، محمد عطریانفر و مرتضی مبلغ درباره نقش وزارت کشور منتشر شده است.

در بخش اقتصادی این سالنامه به بحث درباره  ی رابطه ی سیاست و فساد پرداخته شده و در این باره گفتگوی مهمی با مدیرعامل اسبق شرکت مناطق نفت خیز جنوب را خواهید خواند. فرشاد مؤمنی اقتصاددان مشهور مقاله ای درباره نقش فساد در اقتصاد در این بخش نگاشته است.

مروری بر سالنامه شرق 94

در بخش جهان «شرق 94» مصاحبه با سفیر ترکیه در تهران خواهید خواند و علاوه بر آن مصاحبه مهمی با مارتا کرنشاو استاد علوم سیاسی دانشگاه استنفورد در باره داعش منتشر شده است.
بخش جامعه این سالنامه نوروزی شامل گفتگویی با دکتر همایون کاتوزیان است که لازمه توسعه در ایران «آگاهی» می داند نه حذف درآمد نفتی. در این بخش دو مصاحبه مهم با وزیر راه و شهرسازی و وزیر بهداشت خواهید خواند پس از آن مطلبی درباره ی «شبکه های اجتماعی» خواهید خواند و در آخر چند روایت کوتاه در مورد وضعیت زندگی در استان سیستان و بلوچستان چاپ شده است.

تم اصلی بخش اندیشه «ترجمه» است. در این باره دو گفتگو یکی با حسن کامشاد مترجم پیش کسوت و دیگری گفتگو با اکبر معصوم بیگی منتشر شده پس از آن در بخش ادبیات گفتگوی مفصلی با عبدالله کوثری مترجم چیره دست ادبیات آمریکای لاتین را خواهید خواند که  به مناسبت انتشار اثری تازه از ماشا دو آسیس «کینکاس بوربا» به چاپ رسیده است.

علاوه بر این در بخش ادبیات گزارش مفصلی خواهید خواند درباره ادبیات در سال 93 در بخش هنر مصاحبه مهمی خواهید خواند با کیتارو گیتاریست ژاپنی که در سال 93 چند شب در تهران کنسرت برگزار کرد. علاوه بر آن مصاحبه ای خواهید خ��اند با عبدالوهاب شهیدی خواننده پیش کسوت موسیقی اصیل و در آخر گفتگویی خواهد خواند با فرهاد اصلانی از بازیگرهای پرکار  سال 93 ، پس از آن نوبت به فرهنگ ایرانی می رسد گفتگویی خواهید خواند درباره «پولی شدن ارزشها» در ایران و دو گفتگوی دیگری درباره ی وضعیت فرهنگ ایرانی

در بخش علم مطلبی درباره مریم میرزاخانی خواهید خواند و علاوه بر آن مصاحبه ای با دکتر رضا منصوری  پس از بخش علم به ترتیب به حوادث، ورزش ، روزنامه فردا و استان ها پرداخته شده است.

خلاصه آن که سالنامه شرق ویژه نامه ی مفصلی است که علاوه بر این که گزارشی از وضعیت امروز ایران برای خواننده مهیا کرده است نگاهی نیز به آینده دارد. برای مرور وقایع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خواندن سالنامه 94 شرق گزینه مطلوبی است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه