اپيزود نهايي تاج و تخت بازي را از جهات بسياري عوض كرد. حالا به نظر مي‌رسد كه از تعداد مدعيان سلطنت كم شده و دوران ديدباني جان اسنو محبوب (كيت هرينگتون) هم به پايان رسيده باشد.

وب‌سایت 7فاز: اپیزود نهایی تاج و تخت بازی را از جهات بسیاری عوض کرد. حالا به نظر می‌رسد که از تعداد مدعیان سلطنت کم شده و دوران دیدبانی جان اسنو محبوب (کیت هرینگتون) هم به پایان رسیده باشد. بازی تاج و تخت به تکان‌های ناگهانی‌اش شهرت دارد، از مرگ ند استارک (شان بین) در فصل یکم تا قتل تایوین لنیستر (چارلز دنس) در فصل چهارم. اپیزود فینال فصل پنجم این اغتشاش را بیشتر از هر زمان دیگری برپا کرد و سوالات کلیدی زیادی را برای بینندگان سریال برجای گذاشت.

چه کسانی در رقابت بر سر تاج و تخت باقی ماند‌ه‌اند؟

پیش‌بینی اتفاقات فصل ششم

ظاهر ماجرا نشان می‌دهد که دنریس را به اسارت گرفته‌اند و این شاید داستان او را برای مدتی به حاشیه ببرد. روس (مایکل مک‌الهاتون) و رمزی بولتون (ایوان رین) حالا پس از پیروزی در برابر استنیس به همکاری سادیست پدر-پسری خود ادامه خواهند داد. لنیسترها هنوز در پایتخت هستند اما با محاکمه سرسی (لینا هدی) و حضور تامن جوان و بی‌‌تجربه (دین-چارلز چپمن) به عنوان شاه، اوضاع برای این خاندان چندان مناسب نیست. آن‌ها همچنین به تازگی پرنسس در شرف ازدواج خود، میرسلا (نل تایگر فری) را از دست داد‌ه‌اند و بایستی با این تراژدی جدید هم کنار بیایند، این مرگ جرقه‌ای برای برپایی آتش جنگ با دورن خواهد بود و لنیسترها حالا بیشتر از هر زمان دیگری در بحران به سر می‌برند.

تایرل‌ها هم هستند. وارثان جوان این خاندان مارجری (ناتالی دورمر) و لوراس (فین جونز) در زندان به سر می‌برند و مادربزرگ زرنگ داستان، بانو اولنا (دیانا ریگ) در یکی از رازآلودترین صحنه‌های فیلم رابطه دوستی خود را با پیتر بیلیش (آیدان گلن) که در جریان حبس سرسی به او کمک کرد تحکیم کرده است. تایرل‌های ثروتمند که سرزمین مادری‌شان، های‌گاردن پیشاپیش پایتخت را با کالاهای ارزشمند خود تامین کرده بود حالا از مدعیان سلطنت شده‌اند.

چه کسی "نایتز کینگ/پادشاه شب" را شکست خواهد داد؟

پیش‌بینی اتفاقات فصل ششم

با رفتن جان، دیگر افراد زیادی که با تهدید و توانایی واقعی نایتز کینگ آشنا باشند باقی نمانده‌اند. اعضای دیدبانی شب از پیشنهاد جان مبنی بر اتحاد با وحشی‌ها استقبال نکردند و بنابراین جنگ با وایت‌واکرها بیش از پیش تصویری ناامیدانه پیدا کرده، استنیس و جان تنها افراد غیروحشی‌ای بودند که خطر واقعی را شناسایی کرده بودند. شاید سم (جان بردلی) بتواند رهبری نبرد ضد-وایت واکر را بر عهده بگیرد.

سانسا و تیئون به کجا می‌روند؟

پیش‌بینی اتفاقات فصل ششم

پیش‌بینی اتفاقی که برای سانسا (سوفی ترنر) و تیئون (الفی الن) خواهد افتاد کار آسانی نیست. در برگزیده‌های منتشرشده از کتاب بعدی مارتین، "بادهای زمستان" تیئون به همراه جین پول (کسی که خود را آریا جا زده و با رمزی بولتون ازدواج کرده) فرار می‌کنند و به کمپ استنیس می‌رسند. استنیس هم جین/آریا را به دیوار می‌فرستد تا به "برادرش" جان بپیوندد. آیا ممکن است تیئون به همراه سانسا به دیوار سفر کنند؟ به نظر انتخابی منطقی است، مگر اینکه این دو بتوانند به سرزمین مادری تیئون، آیرون آیلندز/ جزایر آهنین سفر کنند. سانسا حالا دیگر از زنده ماندن برادرهای کوچک‌اش اطمینان پیدا کرده و بعید نیست بخواهد راهی شمال دیوار شود تا به آن‌ها بپیوندد.

آیا دنریس نجات خواهد یافت؟

پیش‌بینی اتفاقات فصل ششم

اتفاق تلخی خواهد بود اگر که دنریس هم به سرنوشت جان دچار شود و فرصت راندن اژدهایانش به پایتخت پادشاهی را پیدا نکند. هواداران در هرصورت به این معتقد بودند که معمای هویت مادر واقعی جان اسنو بایستی به معنای نجات یافتن او تا زمان افشای این راز باشد. آیا ممکن است که سر جوراه (ایان گلن) و داریو (مایکل هوزمن) از اژدهایان باقی‌مانده دنریس برای ردیابی او استفاده کنند؟

آیا مرین به دستان زبردستی سپرده شده؟

پیش‌بینی اتفاقات فصل ششم

کرم خاکستری (جاکوب اندرسون)، میساندی (ناتالی امانوئل) و تریون (پیتر دینکلج) حالا در نبود مادر اژدهایان عهده‌دار مرین هستند. این خط داستانی پتانسیل زیادی برای پیشرفت دارد. کرم خاکستری به همراه میساندی از "آدم خوب‌ها"ی داستان هستند و تریون فراست لازم و کافی برای حکمرانی را دارد. سوال اصلی این است که آیا شهر آلوده به تروریست‌ها روی خوش به این سه نفر نشان خواهد داد؟

قدم بعدی برای آریا چیست؟

پیش‌بینی اتفاقات فصل ششم

آریا حالا پس از نادیده گرفتن قوانین مردان بی‌چهره و کشتن مرین ترنت (ایان بیتی) نابینا شده. او هیچ جای دیگری ندارد و احتمالا مجبور است که به یادگیری‌ ادامه دهد. اگر مسئله واقعی همین باشد او واقعا نیاز دارد که هویت واقعی‌اش را فراموش کند و برای کشتن سرسی و دیگر دشمن‌هایش قسم نخورد.

برن را فراموش نکنید.


پیش‌بینی اتفاقات فصل ششم

برن (ایزاک همپستد رایت) به همراه هودور (کریستین نایرن) با فصل ششم باز خواهند گشت. آخرین بار آن‌ها را در حال ملاقات با یکی از اعضای طایفه قدیمی "فرزندان جنگل" که در آنسوی دیوار زندگی می‌کنند دیدیم. آن‌ها همچنین در نهایت به زاغ سه چشم رسیدند و به احتمال قوی سال گذشته را به آموزش و ورزیدگی گذراندند. زمانی که برن به سریال بازگردد ممکن است قدرت‌های خیره‌کننده دیگری هم با خود به همراه بیاورد.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه